Wizyty
Dziś: 2Wszystkie: 37226

Kredyty na spłatę komornika

Zobacz, jak szybko możesz spłacić komornika! Pożyczka na spłatę komornika – teraz w uproszczonej procedurze!

 

Gdy komornik raz zapukał do Twoich drzwi, nie odpuści dopóki nie dostanie od Ciebie pieniędzy. Dobrze wiesz, że wszystko inne jest lepsze niż komornik. Dlatego najprostszym rozwiązaniem jest spłata zadłużenia komorniczego. Tylko w ten sposób uwolnisz się od uciążliwych wizyt i konieczności rozmów, ciągłego wyjaśniania, tłumaczenia i wszechobecnej podejrzliwości wobec Twojej osoby. Teraz możesz wziąć pożyczkę na spłatę komornika! Bez zadawania zbędnych pytań, bez wypełniania oświadczeń, bez zabezpieczeń i poręczycieli. Złóż wniosek i raz na zawsze pozbądź się kłopotów!

 

„Komornik zajął moją nieruchomość. Co teraz zrobić ? Jak wyjść z pętli zadłużenia ?”  Zajęcie mieszkania przez komornika to efekt odpowiedzialności rzeczowej za posiadane, nieuregulowane długi. Komornik przystępując do egzekucji weryfikuje stan majątkowy osoby wobec, której prowadzona jest egzekucja i później podejmuje czynności związane z przymusowym wyegzekwowaniem należności tzw. czynności egzekucyjne. Jedną z czynności, które mają na celu zaspokojenie wierzyciela jest zajęcie nieruchomości na wniosek wierzyciela poprzez wpis do hipoteki a następnie sprzedaż mieszkania, działki czy domu.    Jeżeli dłużnik posiada ułamkową część nieruchomości komornik wówczas zajmuje tę część, która stanowi własność dłużnika. Komornik nie może zająć pozostałej części – nie należącej do dłużnika (wyjątek stanowi wspólność majątkowa małżonków).

 

Jak sobie poradzić z taką sytuacją?

 

Po pierwsze, należy dojść do porozumienia w sprawie płatności wierzytelności w ratach o ile na taką spłatę zgodę wyrazi wierzyciel. Jeśli wierzyciel wyrazi zgodę na spłaty ratalne wówczas, takie zobowiązanie należy regulować terminowo. W przeciwnym razie, zawarte porozumienie przestanie wiązać strony i komornik przystąpi do egzekucji.

 

Należy pamiętać, że każda egzekucja prowadzona przez komornika dokonywana jest na podstawie wniosków wierzyciela. Po zajęciu nieruchomości wierzyciel składa do komornika wniosek o opis i oszacowanie wartości nieruchomości a w kolejnym kroku o licytację.

 

Jeżeli po wszczęciu egzekucji nie było wniosków wierzyciela, to po roku czasu postępowanie egzekucyjne zostanie umorzone z mocy prawa o czym stanowi art. 823 KPC. W razie umorzenia postępowania komornik, ma obowiązek złożyć wniosek o wykreślenie w księdze wieczystej wpisu o wszczęciu egzekucji.

 

Takie sytuacje są jednak rzadkością, bowiem każdy wierzyciel podejmuje wszelkie działania aby przysługująca mu wierzytelność została uregulowana.